سئو چیست و راندمانو
چگونه به شما کمک می‌کند؟

ما در راندمانو به شما کمک می‌کنیم که مراحل سئو را یکی پس از دیگری و به صورت اصولی طی کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن به جایگاه های بالای گوگل برسید تا در حوزه و زمینه کاری خودتان دیده شوید. فقط در این صورت است که در بازار رقابتی امروز می‌توانید از رقبای خود پیشی بگیرید و به یک قدمی موفقیت برسید، راندمانو با استفاده از تیم متخصص و با تجربه خود می‌تواند شرایط وب سایت شما را به کلی تغییر دهد.

درخواست مشاوره

درخواست مشاوره و طراحی سایت

لطفاً اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

نام و نام خانوادگی *
حیطه فعالیت *
شماره موبایل *
پلن انتخابی *
خدمت سئو راندمانو

سئــو چیست و راندمانــو
چگونه به شما کمک می‌کند؟

ما در راندمانو به شما کمک می‌کنیم که مراحل سئو را یکی پس از دیگری و به صورت اصولی طی کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن به جایگاه های بالای گوگل برسید تا در حوزه و زمینه کاری خودتان دیده شوید. فقط در این صورت است که در بازار رقابتی امروز می‌توانید از رقبای خود پیشی بگیرید و به یک قدمی موفقیت برسید، راندمانو با استفاده از تیم متخصص و با تجربه خود می‌تواند شرایط وب سایت شما را به کلی تغییر دهد.

درخواست مشاوره

درخواست مشاوره و طراحی سایت

لطفاً اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

نام و نام خانوادگی *
حیطه فعالیت *
شماره موبایل *
پلن انتخابی *
خدمات

اهداف و مزایای سئو

در دنیای رقابتی امروز اهمیت سئو و داشتن یک سایت بهینه برای همه روشن است با این حال می‌توان به موارد شاخص زیر اشاره کرد.

رنک بالا
بالا رفتن در نتایج گوگل
increased profit
افزایش سود
expand business
گسترش کسب و کار
return investment
برگشت سرمایه
رقابت با رقبای اصلی
رقابت با رقبای اصلی
خدمات

مزایای سئو و بهینه‌سازی وبسایت شما توسط راندمانــــــو

بهبود کیفیت ترافیک وب

علاوه بر کمک به رتبه بالاتر در موتورهای جستجو، راندمانو می تواند به شما کمک کند تا کیفیت ترافیک ورودی به سایت خود را افزایش دهید.

ارائه نتایج قابل اندازه‌گیری

با ارائه یک گزارش تحلیلی ماهانه، می‌توانید بهتر درک کنید که چگونه خدمات سئو راندمانو برای کسب و کار شما ارزش آفرینی کرده است.

استفاده از ابزارهای به روز

راندمانو با استفاده از به‌روزترین ابزارها و پرمیوم، می‌داند که برای کمک به بهبود سئو وبسایت شما چه چیزی لازم است.

کشف پتانسیل‌های کسب و کار

راندمانو یک آژانس پروداکت مارکتینگ است و قبل از انجام این مهم، تمامی پتانسیل‌های کسب و کار شما را شناسایی کرده و سپس اقدام به ارائه راه حل‌های پیشنهادی می‌کند.

ارتباط منظم و برنامه ریزی شده

راندمانو وظیفه دارد کسب و کار شما را به بالاترین حد راندمان خود برساند. این هدف با ارتباط منظم متخصصان سئو ما با مشتریان محقق می‌شود.

استفاده از اکانت منیجر اختصاصی

راندمانو با اختصاص دادن یک مدیر حساب اختصاصی برای کسب و کار شما، تمامی هماهنگی ها را انجام داده و پیگیری‌های لازم پروژه شما به بهترین نحو انجام می‌شود.

سئو راندمانو
خدمات

خدمات راندمانـــو شامل چه مواردی می‌شود؟

ما در آژانس پروداکت مارکتینگ راندمانو پس از برگزاری جلسات حضوری و آنلاین و شناخت کامل نسبت به کسب و کار شما، به بررسی عملکرد فعلی سایت شما و رقبایتان و شناخت درست مشتریان هدفتان می‌پردازیم. عمده خدمات ما در سئو و بهینه‌سازی وبسایت شامل موارد زیر می‌شود:

آنالیز رقبا

تحقیق کلمات کلیدی

بهینه‌سازی داخلی

بهینه‌سازی خارجی

سنجش نتایج

بسیار خواندنی

سئو چیست و چرا اهمیت دارد؟

سئو چیست؟

سئو (SEO) یا بهینه سازی موتور های جستجو (Search Engine Optimization) شامل تمامی اقداماتی می‌شود که شما در جهت رساندن وب سایت خود به رتبه ها و صفحات برتر در حوزه ها و کلمات تخصصی در موتور های جستجو مانند گوگل و ... انجام می‌دهید. حال باید بدانیم چطور سایت خود را سئو کنیم؛ یعنی چه فعالیت ها و اقداماتی را طبق چه استاندارد هایی انجام دهیم تا در بهترین زمان و با کمترین هزینه بتوانیم به سطح رقابت با دیگر سایت های موفق در حوزه کاری وب سایت خود برسیم.

بخش های سئو

۱. سئو داخلی: سئو داخلی یا On-Page SEO یعنی تمام فعالیت هایی که شما داخل وب سایت خود برای بهبود رتبه خود انجام می‌دهید. سئو داخلی خود شامل دو بخش است؛ سئو محتوایی و سئو تکنیکال است.

 • سئو محتوایی به مواردی می‌پردازد که در تولید، بهینه سازی و بهبود محتوای سایت موثر است؛ از جمله این اقدامات می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:
 • تعیین استراتژی محتوایی
 • بررسی و تولید محتوای برگه ها و صفحه های فرود (Landing Page)
 • بررسی کلمات کلیدی
 • تولید و یا بررسی محتواها، با رعایت قوانین و استانداردهای سئو
 • برنامه مناسب برای بارگذاری محتوا ها
 • لینک دهی داخلی
 • بهبود عکس ها
 • سئو تکنیکال شامل تمام موارد فنی وب سایت می‌شود؛ از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • ساختار URL
  • بررسی متا تگ‌ها و تگ‌های مهم از جمله h1 ، تگ ALT و ...
  • سرعت لود
  • کشینگ
  • UI/UX سایت
  • بررسی خطای سری ۴۰۰ و ۵۰۰ سایت
  • بررسی سایت مپ و چک کردن ریدارکت‌ها

برخی ها سئو تکنیکال را یک بخش مجزا می‌دانند و برخی دیگر آن را زیر مجموعه سئو داخلی می‌دانند، در هر دو صورت تفاوت چندانی ندارد مسئله مهم این است که سئو تکنیکال بسیار پر اهمیت است.

۲. سئو خارجی: سئو خارجی یا Off-Page SEO به هر اقدام بیرون از سایت که باعث بهتر کردن عملکرد در جستجو و بازدید می‌گردد، اطلاق می‌گردد؛ از جمله مواردی که می‌توان به آن ها اشاره کرد:

 • رپورتاژ آگهی
 • بکلینک
 • تبادل لینک
 • شبکه های اجتماعی
 • انجمن ها و فروم ها

چرا باید اصول سئو را رعایت کنیم؟

سئو یکی از مهم ترین مسائلی است که در  رونق کسب و کار شما اهمیت دارد، اینکه وب سایت شما دیده شود به شما کمک می‌کند اما اگر در کلمات و حوزه های تخصصی خود دیده شوید شبیه این است یک مغازه با پاخور بالا در یک راسته بازار در حوزه تخصصی خود داشته باشید. یعنی بازدید کننده های سایت شما مشتریان شما هستند، اینجاست که قدرت سئو در بالا بردن فروش و کسب درامد وب سایت شما مشخص می‌شود. یکی دیگر از مسائلی که سئو کردن وب سایت برای شما به ارمغان خواهد داشت شناخته شدن و همینطور مطرح شدن برند شما می‌باشد. اما اگر نسبت به انجام سئو و یا رعایت اصول سئو بی تفاوت باشید در این رقابت بزرگ از تمام رقبای خود عقب خواهید ماند و در نهایت به شکست کسب و کار شما خواهد انجامید.

اهداف و مزیت های سئو

 • بالا رفتن در نتایج گوگل
 • رقابت با رقبای اصلی
 • بیشتر شدن سود
 • برندنینگ
 • گسترش کسب و کار
 • بازگشت سرمایه قابل ردیابی

اهمیت رتبه یک بودن؟

بدون تردید یکی از مهم ترین نتایجی که از سئو توقع داریم، رسیدن به صفحه اول گوگل و ماندن در آن صفحه است. حالا چرا حضور در صفحه اول گوگل اهمیت دارد؟ همانطور که خودتان هم تا حدودی در جریان هستید، اکثر افرادی که به گوگل مراجعه می‌کنند سایت مورد نظر خود را از چند سایت اول گوگل یا نهایتا صفحه اول انتخاب خواهند کرد و کمتر پیش می آید که به صفحات بعدی سر بزنند، مگر مواقع خاص که مطلب مورد نظر را در صفحه اول پیدا نکنند که البته این اتفاقی کمیاب  است. بنابراین حضور در صفحه اول گوگل و در بین سایت های مشهور و قدرتمند زمینه کسب و کار شما بسیار به شناخته شدن، دیده شدن و در نهایت رونق گرفتن کسب و کار شما، کمک شایانی خواهد کرد.

انواع روش های سئو

سئو کلاه سفید: روشی است که به صورت کاملا اصولی و بر پایه ی قوانین و استاندارد های گوگل باعث رشد وب سایت می‌شود اصطلاح به این روش ارگانیک هم می‌گویند. این راه ریسک و خطر کمتری دارد اما رشد در این روش بسیار کند است.

سئو کلاه خاکستری: در این روش علاوه بر رعایت استاندارد های گوگل از ترفند هایی استفاده می‌شود که اگر گوگل متوجه آن‌ها شود دامنه شما را جریمه می‌کند اما رشد سریعتری نسبت به روش ارگانیک دارد. البته اگر کسی که این کار را انجام می‌دهد با تجربه باشد و به درستی و با احتیاط این اقدامات را انجام دهد گوگل هرگز متوجه نخواهد شد.

سئو کلاه سیاه: این روش اصلا توصیه نمی‌شود؛ سئو کار در این روش وب سایت شما را با استفاده از ترفند هایی مثل لینک موقتی، محتوای کپی، لینک های چند مرحله ای و ... آن هم به صورت غیر اصولی، وب سایت شما را بعد از یک رشد ناگهانی با سقوط واقعی روبرو خواهد کرد و اصطلاحا سایت را به قبرستان گوگل خواهد فرستاد. بعد از این اتفاق حتی دامنه دیگر برای یک مدت طولانی قابل استفاده نخواهد بود.

الگوریتم های گوگل

آشنایی با الگوریتم های گوگل می‌تواند شما را در جهت کمک به پیشرفت وب سایت یاری نماید. در سال های اخیر گوگل الگوریتم های خود را کامل تر کرده و آن ها را بهینه تر نموده تا بتواند علاوه بر فراخوانی و ارائه نتایج بهتر به کاربران خود، در مقابل وب سایت های متقلب که از محتوای ضعیف یا اسپم استفاده می‌کنند و در کل با روش های سئو کلاه سیاه بالا آمده اند، بایستد.

در ادامه با الگوریتم های گوگل که بسیاری از آن ها به اصطلاح در باغ وحش یا مزرعه مجازی گوگل نگهداری می‌شوند آشنا خواهیم شد. برخی از مهمترین الگوریتم ها را نیز به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

الگوریتم پیج رنک (Google PageRank Algorithm) | سال ۱۹۹۸ : این الگوریتم از اولین الگوریتم های گوگل است.در گذشته این الگوریتم لینک های صفحه ها یا دامنه های را بررسی می‌کرد و هر سایتی که لینک های معتبر تر و بهتر و در کل بهتری داشت را در جایگاه بالاتری قرار می‌داد. اما رفته رفته این الگوریتم کامل تر شد و تبدیل شده به چیزی که امروز جایگاه هر وب سایت را مشخص می‌کند.

الگوریتم رقص گوگل (Google Dance) | سال ۲۰۰۴:

سندباکس گوگل (Google Sandbox) | سال ۲۰۰۴: وجود این الگوریتم هیچ گاه به صورت رسمی تایید نشده است اما متخصص سئو بر این باورند که این الگوریتم وجود دارد. ممکن است الگوریتم سند باکس در شروع کار یک وب سایت نگذارید که صفحات آن سایت در همان ابتدا رتبه مناسبی بگیرند، دلیل آن هم این است که ممکن است صفحات آن وب سایت مرتبط نباشند یا اسپم باشند و یا ... به همین دلیل گوگل مدتی آن را در سند باکس قرار می‌دهد از صحت آن اطمینان حاصل کند.

الگوریتم تپه (Hilltop Algorithm) | سال ۲۰۰۴:

الگوریتم کافئین (Caffeine Algorithm) | سال ۲۰۱۰:

الگوریتم پاندا گوگل (Panda Algorithm) | سال ۲۰۱۱: الگوریتم پاندا اولین الگوریتمی بود که در جهان جدید سئو به صورت رسمی معرفی شد. این الگوریتم بخشی از الگوریتم هسته است و به صورت دائم در حال کار است. هدف الگوریتم پاندا نازل کردن رتبه سایت ها با محتوا های بی کیفیت است. این الگوریتم مواردی مثل سرقت ادبی یا تکرار را موجب پنالتی یا مجازات می‌کند به همین جهت همیشه گفته می‌شود مطالب جدیدی و منحصر به فرد بنویسید. الگوریتم پاندا به مواردی مثل صفحات یا سایت های کم محتوا و یا سایت هایی که فقط به جهت لینکدهی ساخته شده اند هم حساس است.

الگوریتم تازگی محتوا (Freshness Algorithm) | سال ۲۰۱۱:

الگوریتم ونیز (Venice Algorithm) | سال ۲۰۱۲:

الگوریتم دزد دریایی (Pirate Algorithm) | سال ۲۰۱۲: همانطوری که از نام این الگوریتم مشخص است، هدف اصلی آن مقابله با دزدی ادبی و کپی کردن محتواست. وب سایت هایی در زمینه دانلود آهنگ، فیلم، کتاب و ... که بدون کپی رایت فعالیت می‌کنند بیشترین نمرات منفی را از این الگوریتم درافت می‌کنند. البته این الگوریتم رو به بهبود است و هنوز هم نمی‌تواند بسیاری از موارد را تشخیص دهد.

الگوریتم EMD (Exact Match Domain) | سال ۲۰۱۲:

الگوریتم پنگوئن (Penguin Algorithm) – | ۲۰۱۲: هدف این الگوریتم بررسی لینک ها داده شده به یک صفحه است. این الگوریتم علاوه بر بررسی کیفیت لینک ها بررسی می‌کند که این لینک های مصنوعی نبوده باشند. اگر لینک ها مصنوعی یا خریده شده باشند و گوگل متوجه این موضوع شود وب سایت با پنالتی های شدید مثل حذف از نتایج گوگل مواجه می‌شود و صفحه فرود آن لینک ها وارد لیست سیاه گوگل میشود.

الگوریتم پیج لی‌اوت (Page Layout Algorithm) | سال ۲۰۱۲

الگوریتم گورخر (Zebra Algorithm) | سال ۲۰۱۳

الگوریتم مرغ مگس خوار (Hummingbird Algorithm) | سال ۲۰۱۳: الگوریتم مرغ مگس خوار تغییر بزرگی ایجاد کرد! دیگر فقط حضور کلمه کلیدی مهم نبود بلکه موضوع و حوزه مشترک بود که در بالا آوردن نتایج جستجو موثر شده بود. این الگوریتم شرایط جستجوی صوتی را نیز فراهم کرد.

الگوریتم Payday Loan | سال ۲۰۱۳

الگوریتم کبوتر (Pigeon Algorithm) | سال ۲۰۱۴: این الگوریتم نیز مکان محور است و علاوه بر نتایج خود گوگل بر نقشه گوگل هم تاثیر زیادی گذاشته است.

الگوریتم موبایل گدون (Mobilegeddon Algorithm) | سال ۲۰۱۵: این الگوریتم امتیاز خاصی را برای سایت های موبایل فرندی در نظر می‌گیرد. در آپدیت های آینده سرعت لود صفحه نیز به فاکتور های این الگوریتم اضافه شد.

الگوریتم رنک برین (Rank Brain Algorithm) | سال ۲۰۱۵: این الگوریتم امروز یکی از سه الگورتم مهم برای رنک بندی سایت هاست. این الگوریتم با حدس معنی کلمه هایی که آن ها را نمی‌‌شناسد می‌تواند نتیجه جستجو ارائه دهد.

الگوریتم موش کور (Possum Algorithm) | سال ۲۰۱۶: الگوریتمی است که بر اساس داده های محلی و جغرافیایی نتایج را لیست می‌کند.

الگوریتم گوگل فرد (Google Fred): در مورد این الگوریتم توضیح صریحی وجود ندارد اما گفته می‌شود که این الگوریتم بر روی سایت هایی با لینک زیاد یا تبلیغات زیاد حساسیت نشان می‌دهد. بعضی ها هم می‌گویند این الگوریتم مسئول شناسایی محتوا های بی‌کیفیت است.

الگوریتم مدیک یا طبی (Medic Algorithm) | سال ۲۰۱۸

الگوریتم برت (BERT Algorithm) | سال ۲۰۱۸

الگوریتم موبایل فرست ایندکس (Mobile First Index Algorithm) | سال ۲۰۱۹

الگوریتم E-A-T | سال ۲۰۱۹

الگوریتم MUM (Multitasking United Model Algorithm) | سال ۲۰۲۱

خدمات سئو

آنالیز سایت در ساختار URL

آنالیز کیفیت محتوای سایت و Duplicate Content‌

بررسی وضعیت فعالیت سایت در Social Media

بررسی Structure Data، Sitemap و Robot.txt

لینک سازی داخلی

لینک سازی خارجی

طراحی نقشه راه سئو

تحلیل رقبا

تحقیق کلمات کلیدی

تولید محتوا

بهینه سازی

افزایش سرعت لود صفحات

ایندکس صفحات در گوگل

معرفی سایت شما در انجمن ها

تولید و انتشار ریپورتاژ آگهی به صرفه

و ...

ما در راندمانو به شما کمک می‌کنیم که مراحل سئو را یکی پس از دیگری و به صورت اصولی طی کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن به جایگاه های بالای گوگل برسید تا در حوزه و زمینه کاری خودتان دیده شوید. فقط در این صورت است که در بازار رقابتی امروز می‌توانید از رقبای خود پیشی بگیرید و به یک قدمی موفقیت برسید، راندمانو با استفاده از تیم متخصص و با تجربه خود می‌تواند شرایط وب سایت شما را به کلی تغییر دهد.

هزینه سئو چقدر است؟

هزینه سئو هر سایت با توجه حوزه کاری، رقبا، زمانبندی، نوع خدمات درخواست شده، هدف سفارش دهنده و ... متفاوت است و نمی‌توان یک نرخ کلی برای آن تعیین نمود. شما عزیزان بعد از دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان راندمانو، یک پروپوزال اختصاصی برای وب سایت خود از ما دریافت می‌کنید، در این پروپوزال طرح سئو، روند کار، هزینه و ... به شما ارائه خواهد شد. وقت را از دست ندهید و همین حالا با ما تماس بگیرید.

ادامه مطلب
خدمات

سوالات متـــداول

تعرفه خدمات سئو سایت بستگی به باطن و کلمات کلیدی وب سایت شما دارد و بسته به نوع رقابت در آن کلمه هزینه‌های متفاوتی از شما دریافت خواهد شد، آژانس پروداکت مارکتینگ راندمانو در این راستا می‌تواند مشاوره رایگانی را در اختیارتان قرار دهد تا دانسته وارد عرصه رقابت موتورهای جستجو شوید.

این سوال نیز مانند سوال قبلی بستگی به کلمات کلیدی مد نظر شما و رقبای شما دارد که بعد از درخواست خدمات سئو از طریق تماس با کارشناسان راندمانو، زمان حدودی رسیدن به رتبه‌های برتر به شما اعلام می‌شود.

خدمات سئو شامل استراتژی کلمات کلیدی، استراتژی محتوا، آنالیز سایت، سئو داخلی، سئو خارجی، توسعه محتوا و تجزیه و تحلیل رقبا است.

جهت انجام خدمات سئو حرفه ای علاوه بر تجربیات یک کارشناس سئو می بایست از ابزارهای دقیقی و به روزی استفاده نمود. این ابزارها در سلامت و موفقیت کلی وب سایت شما تاثیر گذار خواهند بود. ابزارهای سئو به کشف و شناسایی نقاط ضعف یا مسائلی که ممکن است مانع از رتبه بندی و کسب در آمد از طریق سئو شوند، کمک های زیادی می کنند.

آژانس پروداکت مارکتینگ راندمانو با استفاده از اصول سئو کلاه سفید و تکنیک‌های روز دنیا و بصورت کاملا ارگانیک سایت شما را در سه حوزه سئو تکنیکال، سئو داخلی و سئو خارجی بهینه‌سازی می‌کند.
 
درخواست پروپوزال
نام کامل شما (ضروری)
نام کسب و کار شما (ضروری)
شماره موبایل (ضروری)
ایمیل
شماره واتس اپ (ضروری)
وبسایت
اینستاگرام
نوع خدمت درخواستی (ضروری)
در کدام زمینه به خدمات تیم ما نیاز دارید؟ آن را انتخاب نمایید.
توضیح مختصر از کسب و کار شما (ضروری)
لطفاً خلاصه‌ای از حوزه فعالیت کسب و کارتان و محصولات/خدماتی که ارائه می‌کنید را بنویسید.
ترجیح می‌دهید با کدام روش با شما در ارتباط باشیم؟
خدمات

مقالات مرتبط با سئو و بهینه سازی وبسایت

سئو وبسایت
سئو وبسایت (Search Engine Optimization, SEO) به مجموعه‌ای از کارهایی می‌گویند که سایت شما را برای موتورهای جستجوگر (مثل گوگل) بهینه می‌کند. وقتی می‌گوییم سایت برای موتورهای جستجوگر بهینه می‌شود منظورمان چیست؟ اصلاً بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر به چه دردی می‌خورد؟

در خصوص سئو نیاز به مشاوره دارید؟